PustaMiska - akcja charytatywna
 

Wpisy użytkownika Zwierzęta to moje życie ... z dnia 6 marca 2011

Liczba wpisów: 2

psiaki12
 
Pies o żywym temperamencie, odważny, bystry i spostrzegawczy. Lubi spacery. Posiada silny instynkt łowiecki oraz stróżujący. Zazwyczaj przejawia nieufność w stosunku do obcych, bywa szczekliwy. Ratlery przywiązują się do jednego, ewentualnie dwóch członków rodziny.Szata krótka, raczej twarda, gładko przylegająca bez podszerstka. Umaszczenie czarne z rudymi znaczeniami (podpalaniami) lub jednolicie rude w różnych odcieniach. Włos krótki, gęsty, lśniący i liniejący.Sierść pinczera jest łatwa w pielęgnacji. Na jej wygląd wpływa odpowiednie żywienie bogate w NNKT oraz witaminy. U tej rasy występuje skłonność do osadzania się kamienia nazębnego. Wskazane jest przycinanie pazurów co kilka miesięcy.Pies rasy miniaturowej, proporcjonalnie zbudowany. Zarys sylwetki powinien zamykać się w kwadracie.Uszy wysoko osadzone, stojące lub załamane w kształcie litery V. Ogon dawniej cięty (kopiowany), obecnie często pozostawiany naturalny.
Wysokość :20-30cm
Waga :4-6kg
  • awatar gość: no cudo...!
  • awatar Zabba: Czesc milosnicy Czterech Lap ! Mam Jack Russella ( 10Lat) to tez super pies, ale tylko dla konsekwentnych. Wymaga madrego wlasciciela,bo super inteligentny. A teraz mam Chipina( chihuahua-pinczer)...ale zabawa z nim !!! Czesc !
  • awatar gość: hetnie go pszyjme
Pokaż wszystkie (500) ›
 

psiaki12
 
Według wzorca jest to pies o zrównoważonej psychice, wymagający odpowiedniego i konsekwentnego podejścia. Pewność siebie jest główną cechą charakteru tej rasy, podobnie jak upór, samodzielność czy skłonność do dominacji (ujawnia się to szczególnie u samców). Rottweiler potrzebuje sporej dawki codziennego ruchu.
Odnotowano przypadki pogryzienia człowieka ze skutkiem śmiertelnym, przez przedstawicieli tej rasy psów.Rottweiler ma krótką sierść, więc wymaga zwiększonej częstotliwości zabiegów pielęgnacyjnych tylko w okresie linienia. Dieta psów tej rasy powinna być odpowiednio dobrana i bogata w białko. Żywność zaleca się podawać rozdzieloną i po wysiłku fizycznym.
Podobnie jak u większości psów ras dużych może występować dysplazja stawów biodrowych, jak również dysplazja stawów łokciowych. Ich budowa wpływa również na zwiększenie ryzyka wystąpienia skrętu żołądka. Mają też skłonność do występowania różnych alergii i chorób nowotworowych.
Wysokość :62-68 cm (psy),56-63 cm (suki)
Waga : 58kg (psy),48kg (suki)
  • awatar kocham labradory: One są super tylko szkoda że są agresywne
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›