PustaMiska - akcja charytatywna
 

Wpisy użytkownika Zwierzęta to moje życie ... z dnia 6 lutego 2011

Liczba wpisów: 4

psiaki12
 
Buldogi mają wesołe, łagodne i cierpliwe usposobienie. Są czujne, nie wymagają zbyt dużo ruchu i nie są hałaśliwe. Skore do zabawy zarówno z dziećmi, jak i z osobami dorosłymi.W związku z umaszczeniem najczęściej spotyka się odmiany buldoga angielskiego: złoty, biały, pręgowany, złotobiały, białozłoty, pręgowany z białym (wzór kolorystyczny musi zmniejszać się od ogona w kierunku głowy).Nieduży, masywny pies o bardzo skróconej kufie.Okolice oczu i fałdy na nosie wymagają regularnej pielęgnacji. Średnia długość życia psa wynosi 10 – 12 lat.
Wysokość :ok. 40 cm
Waga : Psy: 25 kg,Suki: 22,7 kg
  • awatar gość: super:)
  • awatar gość: bardzo ładne są buldogi jak są szczeniaczkami ja nazywam sie weronika kukfisz i mieszkam w ostrowie wielkopolskim i mam siostre ktora siedzi teraz kolo mnie i ogladamy sobie na internecie zdjecia roznych ras psow pozdrawiam weronika kukfisz
  • awatar gość: buldogi są slodkie takie pomarszczone mordeczki kiedyś kupie bulldoga angielskiego
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (37) ›
 

psiaki12
 
Jest to bardzo zróżnicowana rasa psów, przeznaczona nie na wystawy, ale na wszechstronnych towarzyszy ludzi na farmach. Pies uznany za rasę agresywną. Pochodzi od buldoga angielskiego, którego wykorzystywano do szczucia zwierząt na arenach (np. psów byków i niedźwiedzi) ku uciesze tłumów.Włos jest krótki. Umaszczenie spotykane jest białe lub białe z łatami (łaty także pręgowane), pręgowane, płowe, brązowe i mahoniowe.Krępy i silny na pierwszy rzut oka.
Wysokość :58 - 71 cm (psy),51 - 66 cm (suki)
Waga : 41 - 68 kg (psy),32 - 59 kg (suki)
  • awatar MasTastroeni: słodkie !
  • awatar Beyoncé Knowles: moj wujek takiego mial jak bylam mala to na nim siadalam a on nic...
  • awatar agnieszka: kurwa ja pierdole jakie zajebiste zdjecie
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (4) ›
 

psiaki12
 
Pies reprezentacyjny, do towarzystwa. Czujny, nie szczeka niepotrzebnie. W stosunku do obcych nieufny, wśród domowników jest miły, przyjazny i wesoły. Odważny, nieustępliwy i pewny siebie. Bardzo przywiązany do swojego człowieka. Jest obdarzony dużą intuicją i bywa wrogo nastawiony do innych zwierząt domowych. Chce być często niezależny.Włos długi (można obcinać do wybranej długości), o umaszczeniu dowolnym. Spotykane są także osobniki o każdej barwie włosa, od białej po czarną, także podpalane, łaciate i pręgowane.
Wysokość : 25,5 - 28 cm
  • awatar Miiko: ale słodki
  • awatar gość: a macie na sprzedasz te szczeniaczki jak tak to za ile prosze pisac na magdasztywna@op.pl dziekuje
  • awatar gość: kupiłam sobie shih-tzu chyba to ten sam o którym piszesz, jest boski
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

psiaki12
 
Doberman jest psem o zrównoważonym, silnym charakterze. Mimo swego temperamentu i ruchliwości potrafi zachować spokój. Jest psem przywiązującym się silnie do członków rodziny, jego kontakty z dziećmi powinny być pod nadzorem osób dorosłych. Wymaga bliskiego kontaktu z człowiekiem oraz szkolenia w zakresie posłuszeństwa ogólnego. Pełen temperamentu i energii, wymaga sporej, codziennej porcji ruchu.Brak podszerstka i delikatna skóra sprawiają, że pies ten w zimniejszym klimacie stosunkowo łatwo marznie. Jego krótki, twardy i ścisłe przylegający do skóry włos nie wymaga wiele pielęgnacji.Sierść powinna być krótka, gęsta i ściśle przylegająca do ciała psa. Podszerstek jest niedopuszczalny. Najpopularniejsze umaszczenie dobermanów to czarne - podpalane. W Polsce równie znaną odmianą umaszczenia jest czekoladowe - podpalane. Istnieją również inne kolory umaszczenia takie jak: płowy, niebieski, podpalany i biały. Sylwetka dobermana powinna być zbliżona do kwadratu, szyja smukła i dobrze umięśniona. Głowa dobermana jest sucha, (brak luźnej skóry), oczy są o kształcie migdała, ciemnych tęczówkach i żywym wyrazie, barwa nosa zgodna z umaszczeniem. Mocne szczęki i dobrze wypełniona kufa. Uszy oklapłe, dosyć wysoko osadzone, często cięte na typ tzw."wiewiórki". Wzrost ok. 70cm u psów i 68cm u suk.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (28) ›