PustaMiska - akcja charytatywna
 

Wpisy użytkownika Zwierzęta to moje życie ... z dnia 30 stycznia 2011

Liczba wpisów: 13

psiaki12
 
Samojedy to żywiołowe i energiczne psy. Potrzebują dziennego ruchu i długich spacerów. Te szpice są inteligentne i bardzo przywiązują się do właścicieli. Ich zaletą jest to, że potrafią szybko nawiązać kontakt z człowiekiem i innym zwierzęciem. Potrafią szybko i sprawnie się uczyć.
Dobrze sprawdzają się jako psy domowe i są łagodne w kontaktach z dziećmi. Nie sprawdzają się jako psy stróżujące.Samojedy są średniej wielkości szpicami. Głowa jest klinowata, a kufa silna. Preferowany jest czarny nos i brązowe bądź ciemne oczy. Uszy są raczej małe, szeroko rozstawione i mają trójkątny kształt. Ogon wysoko osadzony.
Wysokość : 57 cm (pies), 53 cm (suka)
Waga : 25-30 kg
 • awatar Samojedka xD : Śliczny moja ciocia ma takiego :*
 • awatar Husky_mańka: @Samojedka xD : piękne są a podobają ci się Alaskan Malamute ?
 • awatar Samojedka xD : @Husky_mańka: Ja mam :D Ale husky będę miała :* Mój kumpel ma teraz Husky :) Ale ja będę miała :)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (79) ›
 

psiaki12
 
Akity jako psy myśliwskie znane są z uporu i zawziętości w walce, a także z pasji łowieckiej. To rasa psów niezależnych, mających zdecydowany charakter. Wymagają konsekwentnego prowadzenia, ale równocześnie i łagodnego. Akita inu jest psem o wysokim stopniu dominacji oraz potrzebie wyraźnej hierarchii w grupie.Okresy zmiany sierści wymagają zintensyfikowanej pielęgnacji. Jest to pies o dużej potrzebie ruchowej. Szczenięta powinny od maleńkości mieć kontakt z człowiekiem. Mogą chorować na skręt żołądka. Dysplazja stawów biodrowych rzadko występuje u tej rasy.Akita to historyczny symbol psiej wierności - przykładem jest opowieść o psie Hachikō, który przez prawie 10 lat czekał na powrót swego pana Ueno, który zmarł nagle w miejscu pracy.Wzorzec przewiduje umaszczenie białe, czerwone, pręgowane i sezamowe (czyli czerwona sierść z czarnymi końcówkami). Każde umaszczenie oprócz białego musi mieć białe znaczenia (urajiro) po bokach kufy, na policzkach, po spodniej stronie żuchwy, szyi, piersi, tułowia i ogona, po wewnętrznej stronie kończyn przednich i tylnych.
Wysokość : 67 cm (psy),61 cm (suki)
Waga : 35-45 kg(psy),25-35 kg (suki)
Akita :
Japońska
Amerykańska
Inu
 • awatar Potrzebuję Twoich wskazówek..: Jaki piękny.
 • awatar gość: @Tesknie za Toba..:
 • awatar gość: taki sam 6 letni szuka nowego domu z powodu alergji rocznych blizniakow w Poznaniu.Oddam bezplatnie w dobre rece
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (11) ›
 

psiaki12
 
Psy charakteryzują się inteligencją i posłuszeństwem oraz łagodnym charakterem, rzadko szczekają. Golden retrievery są energiczne, wytrzymałe i aktywne. Szybko przywiązują się do właściciela. Towarzyskie potrzebują bliskiego kontaktu z członkami rodziny, dobrze tolerują inne zwierzęta w domostwie. Ze względu na swój karny i łagodny charakter, sprawdzają się jako towarzysze osób starszych i dzieci. Nazwa psa nawiązuje do doskonałych umiejętności aportowania: golden retriever w wolnym tłumaczeniu oznacza "złoty aporter".Golden retriever jest psem myśliwskim. Obecnie najczęściej jest psem towarzyszącym i ze względu na usposobienie - psem rodzinnym. Psy tej rasy są często szkolone na przewodników niepełnosprawnych, terapeutów, a z uwagi na doskonały węch - jako psy policyjne (wyszukiwanie narkotyków) oraz ratownicze. Sprawdzają się także w psich dyscyplinach sportowych np. agility, obedience.Tak aktywny pies potrzebuje sporej dziennej dawki ruchu (ok. 2-godzinnej). Wymaga regularnego wyczesywania oraz specjalnej uwagi w pielęgnacji uszu (są podatne na zapalenia).
Wysokość : 56 - 61 cm (psy),51 - 56 cm (suki)
Waga : 29 - 40 kg (psy),24 - 29 kg (suki)
 • awatar LayLa_: Jakie Ślicziuchy . ;DDD
 • awatar Zuzia1014: Szczeniaczek jest taki ładny !
 • awatar Goldenowa: hejka super blog UWIELBIAM tą rase pra i muszę powiedzieć,że mam psiaczka takiej rasy sweet
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (56) ›
 

psiaki12
 
Yorkshire terriery są psami skorymi do zabawy, aktywnymi. Nie są agresywne i lubią towarzystwo ludzi, tolerują dzieci. Przywiązane do właściciela, mogą być nieufne wobec obcych. Bywają szczekliwe.Szata ich jest umaszczenia ciemno stalowo-złotego lub srebrno-złotego. Włos jest jedwabisty, długi; włos kręcony i karbowany uznawany jest za wadę. Strzyżenie yorka nie zagraża odrostom, jednak może to powodować dyskwalifikację z wystawy. Brak podszerstka oraz niewypadające, stale rosnące włosy obniżają ekspozycję właściciela na psie alergeny.
Szata ich jest umaszczenia ciemno stalowo-złotego lub srebrno-złotego. Włos jest jedwabisty, długi; włos kręcony i karbowany uznawany jest za wadę. Strzyżenie yorka nie zagraża odrostom, jednak może to powodować dyskwalifikację z wystawy. Brak podszerstka oraz niewypadające, stale rosnące włosy obniżają ekspozycję właściciela na psie alergeny.
Waga : 3,1kg
 

psiaki12
 
Trzeba zapewnić mu odpowiednią do jego potrzeb dawkę codziennego ruchu. Niespełnienie tego warunku prowadzi do otyłości powodującej choroby stawów, a także nadpobudliwości oraz przyczynia się do wielu niepożądanych zachowań. Psy tej rasy przejawiają średnie ryzyko do wystąpienia skrętu żołądka.Labrador są żywiołowe, lubią zabawy także z innymi psami.Są wytrzymałe, aktywne i silne, czasem próbują dominować; przywiązują się do swoich opiekunów. Lubią pływanie i zabawy z dziećmi.
Wysokość : 56 – 57 cm (psy),54 – 56 cm (suki)
Waga : 35 – 38 kg (psy),30 – 33 kg (suki)
 • awatar Pepper: fajny wpis!wbijaj do mnie :D .
 • awatar Ziipek: dziękuje za wpis:P który bardzo mi sie przydał^^ czyż Labradorki nie sa słodkie?? :)
 • awatar Ziipek: :)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (55) ›
 

psiaki12
 
Shih tzu jest psem niezależnym, inteligentnym, towarzyskim i wesołym. Nie przejawia skłonności do włóczęgostwa. Nadaje się do hodowania w rodzinie z dziećmi, toleruje inne zwierzęta domowe, a jego charakter przeważnie dostosowuje się do trybu życia rodziny. Lubi spacery i zabawy ruchowe z udziałem innych domowników.Przeciętna długość życia psów rasy shih tzu to ok. 15-20 lat.Włos u shih tzu jest długi, miękki i po wyczesaniu łatwy do usunięcia. Występuje w różnych kolorach: włączając biały, beżowy, tricolor i - rzadko występujący - czarny.Pielęgnacja włosa jest wymagana. Aby uniknąć jej skołtunienia, musi być czesana codziennie. Oczy i uszy wymagają starannej pielęgnacji, czasami nawet z użyciem medykamentów. Może być także wymagane codzienne przemywanie oczu specjalistycznymi środkami dla psów.
Wysokość ; 23 - 27 cm
Waga : 4,5 - 9, miniaturka do 5 kg
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (240) ›
 

psiaki12
 
Hej Cieszę się bardzo ,że podoba wam się mój blog.
Jak macie jaką kol wiek ulubioną rasę psa a ja jej jeszcze nie dodałam to pisać z przyjemnością zrobię o nich notkę  ;))
 • awatar OstatniOddech: Alaskan Malamut ^^
 • awatar gość: lubie je:)
 • awatar gość: border collie :D
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

psiaki12
 
Siberian husky to pies silny umiarkowanie, zwarty, o sportowej sylwetce formatu skróconego prostokąta.Dopuszczalne są wszystkie rodzaje umaszczenia, od czysto białego do jednolicie czarnego, jednak najczęściej spotykane zestawienia barw to: czarny, szary, wilczasty, srebrzysty, rudy, czekoladowy i złocisty z bielą, także pinto (łaciate). Na głowie występuje duża różnorodność rysunku, tzw. maski - z reguły biała kufa i część twarzowa czaszki, reszta barwna. Włos jest dwojakiego rodzaju - tworzą go podszerstek i włos okrywowy średniej długości; bardzo gęsty, sprawia wrażenie obfitego, ale nigdy nie jest tak długi żeby przesłaniał wyraźny rysunek linii psa.
Wysokość :53 - 60 cm (psy),51 - 56 cm (suki)
Waga : 20 - 27 kg (psy),16 - 22 kg (suki)
Na życzenie : eniee.pinger.pl/
 • awatar Zuzia1014: Uwielbiam Husky ^-^
 • awatar OLIWIA: Śliczne psiaki
 • awatar gość: te pieski są piękne :p
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (13) ›
 

psiaki12
 
Pies o żywym usposobieniu, lubiący ruch i przestrzeń. Konsekwentnie wychowywany w miarę łatwy w prowadzeniu. Wyżeł o dużej pasji myśliwskiej, szybki i wytrzymały.
Włos jest gładki, krótki, maść różnorodna (cytrynowa, czarna, pomarańczowa, wątrobiana - zwykle połączone z białym).Psy tej rasy wymagają regularnego ruchu na świeżym powietrzu.
Wysokość : 63 - 69 cm
Długość : 20 - 30 kg
Na życzenie : ulsioo.pinger.pl/
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

psiaki12
 
Pies średniej wielkości, o mocnej i krępej budowie; nie może być ociężały. Beagle są najmniejszymi psami gończymi.Szata jest krótka i przylegająca. Według wzorca FCI u Beagla "jest dopuszczalne każde umaszczenie psa gończego, z wyjątkiem wątrobianego, koniec ogona biały"." Najczęściej spotykane beagle posiadają typ umaszczenia tricolor, ale umaszczenia bicolor (dwukolorowe) oraz hare pied (zajęcze) zyskują na popularności. Rzadziej spotyka się umaszczenie mottle, czyli cętkowane.Wesoły i żywy, z natury niezależny, ma tendencje do włóczęgostwa. Skłonny do zabaw i tolerancyjny wobec dzieci.Z powodu długich, zwisających uszu, beagle są podatne na infekcje bakteryjne lub grzybicze tych okolic ciała i wymagają one starannej pielęgnacji. Oprócz regularnego czyszczenia uszu, beagle wymagają niewiele zabiegów pielęgnacyjnych, które ograniczają się do wyczesywania sierści, okresowego kąpania i czyszczenia zębów, w celu uniknięcia osadzania się kamienia nazębnego. W przypadku psów, które prowadzą mało aktywny tryb życia – grozi im otyłość.
Wysokość ; 33-40 cm
Waga ; ok.15 kg
 • awatar gość: super pies:PPP
 • awatar gość: opis też super
 • awatar agacia : śliczny beagiel bo też mam beagla ale wiem ,że jest nie posłuszny i głupio się zachowuje to suczka czy piesek ?
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (126) ›
 

psiaki12
 
Towarzyski, czujny, skłonny do obrony, ale nie agresywny. Przywiązuje się do jednego właściciela. Dobrze znosi warunki miejskie.U młodych osobników naturalne jest znaczne pomarszczenie skóry na całym ciele. Skóra u dorosłych jest luźna, pomarszczona tylko w okolicy głowy i ogona.Rasa wymaga cierpliwej i uważnej pielęgnacji, szczególnie szczenięta, które ze względu na pofałdowaną skórę narażone są na różne infekcje. Często występuje u tej rasy entropium - nieprawidłowe podwinięcie powieki, która wraz z rzęsami jest zwrócona do wewnątrz, ku powierzchni oka, co w przypadku braku szybkiej pomocy lekarskiej może doprowadzić do ślepoty.
Wysokość : 41–51 cm
Waga : 18–26 kg
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

psiaki12
 
Cocker spaniel angielski jest to pies wesoły i żywy, dobry towarzysz dla ludzi lubiących ruch. Jest psem ciekawym i śmiałym, z dużą skłonnością do zabaw.Szata jest jedwabista, gładka, przylegająca. Krótka na głowie, niezbyt długa na grzbiecie i obfita na łapach. Nie może być sztywna ani skręcona.Maść jest jednokolorowa (złota, czarna, czekoladowa, sobolowa, czarna-podpalana, czekoladowo-podpalana) lub kolorowa (biało-czarna, biało-złota, biało-pomarańczowa, biało-czekoladowa, blue roan, orange roan, lemon roan, liver roan, tricolour). U psów jednokolorowych kolor biały dopuszczalny jest tylko na klatce piersiowej (przedpiersi).
Jest Angielski i Amerykański
Wysokość :39 - 41 cm (pies), 38 - 39 cm (suka)
Waga : 12,5 - 14,5 kg
 • awatar gość: niesamowity,wspaniały pies rodzinny,uwielbia jednego pana ale jest za całą rodzinną-myśliwski ma doskonały węch, zapamiętuje nowe ściezki i miejsca piolnuje swoje stałe miejsca.
 • awatar gość: @gość: ten niesamowity pies to cociel spaniel
 • awatar Ania: Muj pies jest rasą cocer spaniel angielski i biega za mną za rowerem.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (141) ›
 

psiaki12
 
Mały pies o krępej, zwartej i silnej budowie, format sylwetki zbliżony do kwadratu. Charakterystyczną cechą rasy jest jabłkowata głowa z nie zarośniętym ciemiączkiem. Uszy są duże. Ogon jest noszony sztywno i prosto. Oczy szeroko rozstawione i żuchwa lekko wysunięta do przodu.Umaszczenie jest różnorodne, najczęściej występujące jednak płowe, czekoladowe, białe, piaskowe, srebrzystopłowe, srebrzystoszare, czarne, czarne podpalane, biało-brązowe i płowe pręgowane. Przy czarnym kolorze psa widać na dole szyi biały krawacik i nieco brązowe skarpetki u nóg.
Wysokość :ok. 25 cm
Waga : 500 - 3000 g
 • awatar Pepper: Śliczne psiaki :)
 • awatar gość: @The Pampers Girl:Słodkie pieski
 • awatar gość: małe pieski
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (38) ›